Styrelsen

Livsmedelshandlarnas styrelse består av egna handlare från norr till söder. Gemensamt för dem alla är deras stora engagemang i alla de frågor som Livsmedelshandlarna arbetar med. Skriva gärna ett mail om du har frågor eller vill veta mer.

Lars-Inge Melin

Ordförande
ICA Maxi Olofström
larsinge.melin@maxi.ica.se

Samir Cherif

Vice ordförande
Hemköp Ellö
samir.cherif@hemkop.se

Monica Bloom

ICA Supermarket Södra Station
monica.bloom@gmail.com

Hans Lundgren

ICA Nära Karlaplan
hans.lundgren@nara.ica.se

Andreas Norlin

Hemköp Gnesta
andreas.norlin@hemkop.se

Tommy Norborg

ICA Nära Aspudden
tommy.norborg@nara.ica.se

Erik Ohlsson

Ica Nära Bräkne Hoby
erik.ohlsson@nara.ica.se

Tomas Lindborg

Hemköp Hässelby Strand
tomas.lindborg@hemkop.se

Peter Åkesson

ICA Supermarket Söder Malmö,
peter.akesson@supermarket.ica.se

Anna Lindberg

ICA Supermarket Järna
anna.lindberg@supermarket.ica.se

Johannes Ekström

Handlare Hemköp Kungsbacka
johannes.ekstrom@hemkop.se