Styrelsen

Livsmedelshandlarnas styrelse består av egna handlare från norr till söder. Gemensamt för dem alla är deras stora engagemang i alla de frågor som Livsmedelshandlarna arbetar med. Skriva gärna ett mail om du har frågor eller vill veta mer.

 


 

Ordförande: Lars-Inge Melin ICA Maxi Olofström. E-post: larsinge.melin(snabel-a)maxi.ica.se


Vice ordförande Samir Cherif, Hemköp Ellös. E-post: samir.cherif(snabel-a)hemkop.se



Tomas Lindborg, Hemköp Hässelby Strand. E-post: tomas.lindborg(snabel-a)hemkop.se


Monica Bloom, ICA Supermarket Södra Station, e-post: monica.bloom(snabel-a)gmail.com



Tomas Aronsson, ICA Kvantum Nacksta e-post: tomas.aronsson(snabel-a)kvantum.ica.se


 

Hans Lundgren ICA Nära Karlaplan, e-post: hans.lundgren(snabel-a)nara.ica.se


Andreas Norlin Hemköp Gnesta, e-post: andreas.norlin(snabel-a)hemkop.se


 

 

Anna Lindberg, ICA Supermarket Järna, e-post: anna.lindberg@supermarket.ica.se

 

 


Peter Åkesson, ICA Supermarket Söder Malmö, e-post: peter.akesson(snabel-a)supermarket.ica.se


Tommy Norborg ICA Nära Aspudden, e-post: tommy.norborg(snabel-a)nara.ica.se


Cay Samuelsson ICA Nära Glava, e-post: cay.samuelsson(snabel-a)nara.ica.se


Robert Carlberg Tempo Stora Höga, e-post: tempostorahoga@spray.se




I nummer tre av Livsviktigt 2017 kan du läsa allt om storsatsningen för Tryggare Matbutiker.